0

İleri yaşlarda cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkan gözaltı morlukları, çökmeler ve kahverengi halkalar kişiyi hem yorgun hem de yaşlı gösterir. Göz altı dolgu işlemi ile bu şikayetler azalırken kırışıklıklar da giderilmiş olur.

Gözaltı ışık dolgusu protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar içerir. Enjekte edildikten sonra uygulandığı alana homojen bir şekilde yayılır. Bu yüzden şişme ve morarma yok denecek kadar azdır ya da hiç olmaz. İşlem yapıldıktan 1 hafta sonra sonuç daha net görülür. Dolgunun kalıcılığı 12 ila 18 ay arasındadır. Uygulama sürekli yapıldığında kalıcılığı artar.

Gözaltı ışık dolgusu acısız ve kısa süren bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılır. Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyon ile temizlendikten sonra kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi enjekte edilir ve böylece gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır.

Uygulama öncesi hastanın 3 gün boyunca alkol tüketmemesi önerilir. Doktorun mutlaka hastanın kullandığı ilaçlar hakkında bilgilendirilmesi gerekir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa doktorunuzu haberdar etmeniz gerekir. Güvenilir adreste ve uzman hekim tarafından kaliteli dolgu malzemesi ile yapıldığında hiçbir riski yoktur.

İşlem sonrası bir-iki gün banyo yapılmaz. İşlemden hemen sonra buz uygulaması yapılır. İlk hafta ağır spor hareketlerinden uzak durulması, kafeinli içecekler tüketilmemesi gerekir. Aşırı mimik hareketlerinden de bir süre kaçınmakta fayda vardır.

Uygulama alanında nadiren rastlanılan şiddetli ağrı, ciltte soğukluk ve renk değişikliği varsa mutlaka doktorun bilgilendirilmesi gerekir. Ek olarak göz çevresinde aktif uçuk enfeksiyonu olduğu dönemlerde işlem yapılması uygun değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir