Mükemmel bir düğün yapmayı hayal ediyorsunuz ve büyük gün sadece birkaç ay uzaklıkta. Düğün planlamasında yer alan bazı durumlar düğünden sadece bir ay öncesine kadar bırakılabilirken diğerleri mümkün olan en kısa sürede halledilmelidir. Düğün öncesi hedeflerinizden biri rinoplasti ameliyatı olmaksa, ne kadar erken ameliyat olursanız o kadar iyidir.

Ameliyata Karar Verme

Rinoplasti ameliyatına karar vermeden önce düşünmeniz gereken birçok faktör vardır. Ameliyat, gençliğinizden beri istemekte olduğunuz bir şey olsa da, tam kararınızı vermeden önce sizin için gerçekten doğru olup olmadığını değerlendirmeniz şarttır.

Unutmamalısınız ki rinoplasti ameliyatının tarihine karar vermek de çok önemlidir. Büyük gününüzden önce iyileşmek için kendinize 10 hafta veya daha fazla zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız. Rinoplasti ameliyatı olmak istiyorsanız o halde beklentileriniz de gerçekçi olmalıdır. Genel sağlığınızın iyi olması da oldukça önemlidir.

Eş Adayınızla Konuşmak

Rinoplasti ameliyatına karar verdikten sonra mutlaka gelecekteki eşinize de danışmalısınız. Çünkü bu aşamada en büyük destek muhtemelen ondan ve ailenizden gelecektir. Bu nedenle durumu ondan saklamak yerine paylaşmak ve fikirlerini dinleyerek ortak bir yol bulmak çok daha iyi olacaktır.

Nişanlınızın ameliyat hakkında endişeleri olabileceği gibi, eğer kendinizi ifade edebilirseniz bu endişelerini gidermek zor olmayacaktır.

Zamanlama

Ameliyat olmaya karar verdikten sonra, büyük soru şudur: ne zaman? Genellikle düğününüzden ne kadar önce olursa o kadar iyi olur. Rinoplasti ameliyatından birkaç ay sonra normal görünseniz de, genellikle düğün gününden en az üç ay önce planlama yapmak iyi bir fikirdir.

Rinoplasti ameliyatına dair programınızı en az üç ay önceden planlamak, burnunuzun iyileşmesi için yeterli zaman tanımakla kalmaz, aynı zamanda ameliyat fikri olmadan düğün planlamaya zaman ayırmanızı sağlar.