Gözler ruhunuzun pencereleri olabilir ancak burun göz ardı edilmemelidir, çünkü kişinin yüz görünümünde odak noktasıdır ve estetik açıdan önemli bir rol oynar.

Gözler ruhunuzun pencereleri olabilir ancak burun göz ardı edilmemelidir, çünkü kişinin yüz görünümünde odak noktasıdır ve estetik açıdan önemli bir rol oynar. Boyutu veya şeklindeki ince bir değişiklik, bir kişinin genel görünümünü önemli derecede değiştirebilir. Burun estetiği ameliyatının ardından kendine olan güven düzeyinde bir artışın yanı sıra sosyal yaşamda çok daha rahat ve aktif olmak gibi getiriler de vardır.

Burun estetiği ameliyatına karar vermek, kolaylıkla yapılmamasını gerektiren bir şeydir. Rinoplasti ameliyatı, karmaşık bir kozmetik cerrahidir ve uygulamadaki tekniklerle ilgili önemli tecrübeye sahip bir rinoplasti cerrahı bulmak, arzu edilen sonuçların elde edilmesi için çok önemlidir.

Burun estetiği ameliyatının beraberinde getirdiği artıları ve eksileri gözden geçiriyorsanız, ameliyata hazır olup olmadığınızı anlamak için aşağıdaki soruları gözden geçirmenizi öneririz;

Gerçekçi beklentileriniz var mı?

Her şeyden önce, bir rinoplasti ameliyatının sizi mükemmelleştirmeyeceğini anlamanız gerekmektedir. Tanıdığınız birine muhteşem görünen bir burun, sizin yüz özelliklerinize uygun olmayacaktır. En gelişmiş rinoplasti tekniği yaralanmadan kaynaklanan çarpık bir burun oluşumunu önemli ölçüde değiştirebilir ancak anatomik olarak mükemmel bir burun elde etmek imkansız olabilir.

İşlemle ilgili olası risklerin farkında mısınız?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi rinoplasti ameliyatının da hem ameliyat sırasında hem de sonrasında oluşabilecek kendi potansiyel riskleri vardır. Bir bütün olarak mükemmel bir fiziksel ve zihinsel sağlık durumu, sigara içmemek ve burun derisinin yeterli olması, muhtemelen olumlu sonuçlar doğuracaktır. Üstelik, işlemin potansiyel riskleri ve komplikasyonları hakkında bilgi sahibi olmak, planlama ve hazırlık safhaları sırasında lehinize sonuç verecektir.

İyileşme dönemi için yeterince sabırlı mısınız?

Şişme ameliyatı takiben normal bir durumdur, ancak aylarca sürebilir. Aynı zamanda ödem ve morluklar da olacaktır. Ancak en önemlisi burnunuzun son halinin ortaya çıkmasının yaklaşık 1 seneyi bulacağıdır.