Burun yüzünüzün en belirgin özelliklerinden biridir. Yüzünüzün merkezinde yer aldığı için burun normal olarak dikkatin de odağıdır. Herkesin burnu benzersizdir, ancak bazıları diğerlerinden daha belirgindir.

Burun yüzünüzün en belirgin özelliklerinden biridir. Yüzünüzün merkezinde yer aldığı için burun normal olarak dikkatin de odağıdır. Herkesin burnu benzersizdir, ancak bazıları diğerlerinden daha belirgindir. Burundaki estetik sorunların yanı sıra, burun yapısıyla ilgili problemler, nefes alma sorunları da dahil olmak üzere çeşitli tıbbi durumlar da kişinin sorun yaşamasına neden olmaktadır. Rinoplasti veya burun estetiği ameliyatı, çeşitli tıbbi ve kozmetik nedenlerle yapılabilir. Bu popüler cerrahi işlem, solunum problemleri ve doğum kusurlarının yanı sıra yaralanmaların neden olduğu kusurları da düzeltebilir. Aşağıdaki nedenlerden herhangi biri için burun estetiği düşünüyorsanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Septum Deviasyonunun Düzeltilmesi İçin Rinoplasti

Burun deliklerini ayıran kıkırdağın merkezden uzak olduğu bir durum olan septum deviasyonunun düzeltilmesi için rinoplasti yapılabilir. Sorun, kişinin rahminde gelişmesi sırasında ya da doğum süreci sırasında ortaya çıkabilir. Septum bir yaralanma nedeniyle de bozulabilir. Bu durum nefes almayı zorlaştırır ve sinüs enfeksiyonları riskini arttırır. Burun ameliyatı genellikle burun tıkanıklığı, burun polipleri ve uyku apnesi tedavisinde önerilir.

Kaza veya Yaralanma

Burnunuzun yapısı kaza veya yaralanma gibi durumlarla bozulmuşsa o zaman rinoplasti önerilebilir. Bunun gibi durumlarda, burun görünümünü ve işlevselliğini yeniden sağlamak için rinoplasti gerekebilir. Yeniden yapılandırılmış rinoplasti, görünümünüzü iyileştirirken daha iyi nefes almanıza yardımcı olabilir. Yaranın şiddeti ve komplikasyonlar ameliyatın sonucunu belirlerken, rinoplasti genellikle mükemmel sonuçlar verir.

Kozmetik İyileşme İçin Rinoplasti

Belirgin kusurları düzeltmek veya yüzünüzün dengesini ya da simetriğini iyileştirmek için rinoplasti düşünebilirsiniz. Burnunuz yüzünüze uymuyorsa, sizi olumsuz olarak etkileyebilir. Ameliyat burnunuzu daha büyük, daha küçük veya daha düz gösterebilir. Aynı zamanda burnunuzu yüzünüzün geri kalan kısımlarına uyacak ve tamamlayacak şekilde şekillendirmek de mümkündür.