0

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 ülkede bir anket düzenlendi. 18-65 yaş arasında bulunan yaklaşık 8 bin kadına “Yüzünüzde en çok neyi değiştirmek isterdiniz?” sorusu yöneltildi. Ankette dolgun dudaklar, çekici gözler, kırışıksız bir yüz, orantılı bir burun ve keskin çene hattı şıkları sunuldu. Anket sonuçlarına göre; Türk kadınlarının yüzünde en çok değiştirmek istedikleri yerin dudakları olduğu ortaya çıktı.

Türk kadınları dolgun dudak istiyor

Kadınların yüzde 42’si dolgun dudaklara sahip olmak istiyor. Kadınlar güzel ve çekici görünmeye önem veriyor. Bu çekici görüntünün ardında dolgun ve büyük dudaklara sahip olmak yatıyor. Ancak, her yüz yapısına büyük dudaklar gitmez; kişinin daha iyi görünmesinden ziyade estetik görünmesi amaçlanır.

Yapılan araştırmaya göre, Türk kadınlarının yüzde 76’sı yorgun bir görünümden şikayetçi. 30 yaşından itibaren orta yüz bölgesinde hacim veren yağ dokuları azalıyor, zamanla deri gevşiyor. Gevşeyen deri yer çekiminin de etkisiyle sarkıklara yol açıyor. Böylece yüz üçgeni tersine dönüyor, yüz boşalıyor, yanak ve çene kontürleri bozuluyor, dudaklar inceliyor. Bu yüzden yaş ilerledikçe yüze daha yorgun bir ifade yerleşiyor.

İstenildiğinde silinebiliyor!

Yeni gelişen dolgularla, çizgileri doldurmanın yanı sıra lifting etkisiyle yüz üçgeninin olması gerektiği şekle sahip olması sağlanıyor. Bununla birlikte yeni yüz dolguları geri dönüşebilir. Hyalüronik asit barındıran dolgular vücutta zaten doğal olarak bulunuyor. Zamanla erimesinden dolayı yüzde oluşan sarkıklıkları gidermek için yüze yeniden hyalüronik asit takviyesi yapılıyor.

Doğal Görünümünü koruyor

Burada amaç, yeni bir yüz yapmaktan ziyade, doğal görünümü koruyarak yüzün daha dinamik ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamak. Genç yaştaki bireylerin güzelliğini korumak için tercih ettiği yönteme, daha ileri yaştaki hastalar, eksilen güzelliklerine yeniden kavuşmak için başvuruyor.  Kişinin doğal güzelliğinin dışına çıkmayan bu yöntem, yaş ilerledikçe kaybolan volümü geri kazandırıyor. Kişinin Hyalüronik asit erimesiyle kaybolan altın oranını geri kazanmak hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir